Odrobina informacji

Na spotkania należy się wcześniej umówić przez stronę internetową lub w sprawie innych terminów - telefonicznie.

Nie zawsze możemy przyjąć gości, którzy odwiedzają nas z zaskoczenia. 

Rezerwacja terminów spotkań w weekendy - system rezerwacji na stronie internetowej. 

Rezerwacja terminów spotkań w dni powszednie - tel. 696 100 100

Zanim przystąpicie Państwo do rezerwacji, uprzejmie prosimy o przeczytanie poniższych informacji. Ta prośba pojawia się nie bez powodu. Dbamy o jak najlepszą organizację spotkań, miłą atmosferę, komfort i bezpieczeństwo naszych gości a także o bezpieczeństwo i dobro naszych zwierząt. Chcemy również uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, że ktoś czegoś nie wiedział. Prosimy jedynie o minutę Państwa czasu na zapoznanie się z informacjami przed dokonaniem rezerwacji i przybyciem.

logo sama lapaka.png

Na spotkanie należy się wcześniej umówić. 

 

Spotkanie zaczynamy punktualnie. Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie na umówione spotkanie. Ze względu na bezpieczeństwo zwierząt, bramę na teren otwieramy kilka minut przed umówioną godziną spotkania. Na spóźnialskich nie czekamy.

Toaleta

Brak toalety dla gości.

Parking

Parking dla gości na podwórku, wjazd przy przystanku autobusowym.

Poczekalnia dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w spotkaniu

Brak miejsca/poczekalni dla osób, które nie uczestniczą w spotkaniu. Osoby towarzyszące poprosimy o udanie się na spacer do lasu lub samodzielne zorganizowanie sobie czasu podczas gdy ich bliscy korzystają z towarzystwa alpak. 

Czy do alpak można przyjechać z psem?

Nie.

Obuwie

Bez względu na rodzaj spotkania, zachęcamy do założenia obuwia adekwatnego do warunków atmosferycznych z uwzględnieniem pogody w poprzedzających dniach. Bywa dla niektórych gości zaskakujące, że na łące (ubolewamy, ale nie mamy trawników w stylu Wersalu), na chodniku, w lesie może być błoto, lód, śnieg, kurz, kałuże, itd. Może więc się zdarzyć, że buty się pobrudzą, zmoczą, zimą w butach bez bieżnika może być ślisko a więc niebezpiecznie. Apelujemy więc o zdrowy rozsądek i pamiętanie o bezpieczeństwie swoim, zwierząt i współspacerujących :)

Płatność

Płatność tylko gotówką. Będziemy wdzięczni za przygotowanie odliczonej kwoty.

 

Odwołanie Spotkania z naszej strony:

Zdarzyło nam się dosłownie raz odwołać spotkanie, jednak rezerwujemy sobie możliwość odwołania spotkania, np.: w przypadku uciążliwej dla zwierząt pogody (deszcz, wiatr, upał). Jeśli załamanie pogody nastąpi już w momencie spotkania, zamiennie zaproponujemy Państwu Wizytę u Alpak, 

Zastrzegamy sobie możliwość odmówienia spaceru uczestnikowi, którego nieodpowiednie, lekceważące lub agresywne zachowanie zagraża bezpieczeństwu zwierząt i innych gości lub wpływa na komfort spotkania. 

Odwołanie Spotkania przez Państwa.

Prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o rezygnacji ze spotkania. 

W przypadku odwołania rezerwacji w terminie krótszym niż 48 godzin przed datą spotkania przy dokonywaniu kolejnej rezerwacji poprosimy o wcześniejsze uregulowanie należności z góry przelewem. Jej uregulowanie będzie warunkiem rezerwacji. a jej zwrot nastąpi, gdy anulowanie kolejnego spotkania zostanie zrobione z wyprzedzeniem min. 48 godz przed terminem spotkania.

W przypadku niestawienia się na spotkaniu bez odwołania, rezerwujemy sobie prawo do odmowy przyjęcia "szanownego klienta" na kolejne spotkania.

 

Spotkania z alpakami

Wizyta u alpak - zapraszamy przez cały rok.

Spotkanie odbywa się na naszym terenie.

Ta forma spotkania jest rekomendowana dla rodzin z dziećmi do 7 roku życia lub starszymi, dla których jest to np. pierwsze spotkanie z alpakami.

Opowiemy o zwierzętach, ich naturze. Uczestnicy otrzymają pakiet alpaczych smakołyków.

Przez ok. 30 min będziecie przebywać na wybiegu w otoczeniu zwierząt, karmiąc je przysmakami i robiąc sobie z nimi zdjęcia. Może dadzą się również przytulić?

Zwykle spotkania odbywają się na łące, jednak w deszczowe dni lub po intensywnych opadach deszczu, gdy na łące jest błoto, spotkania są przeniesione do wydzielonego miejsca w szklarni, osłoniętego od wiatru i deszczu, które zapewnia dużo światła.

Sprawdź najbliższe terminy i zarezerwuj spotkanie na dole strony. 

Wieczorek z alpakami - spotkania zostaną wznowione na wiosnę. 

Bardzo fajne spotkanie na koniec dnia. Robimy je w dni powszednie, niekiedy również w weekendy, tuż przed wieczornym karmieniem alpak. Super spotkanie dla rodzin z dziećmi, które mogą aktywnie pomóc w wieczornym karmieniu alpak, dokładaniu siana i podglądaniu wieczornych rytuałów alpak. 

Przez ok. 45 min będziecie przebywać na łące w otoczeniu zwierząt, karmiąc je przysmakami i robiąc sobie z nimi zdjęcia, po czym wspólnie damy alpakom wieczorny posiłek i popodgądamy ich wieczorne rytuały po czy pozwolimy im zająć się swoimi sprawami. Może ktoś zaśpiewa im kołysankę?

Spacer z alpaką

Rozpoczniemy od zapoznania się ze zwierzętami i opowiemy o zasadach bezpiecznego spacerowania. Opowiemy o zwierzętach, ich naturze. Uczestnicy otrzymają pakiet alpaczych smakołyków, będą mieli możliwość zapoznania się z alpaką, z którą wkrótce wyruszą na spacer do lasu. Na spacer chodzimy grupą zwierząt spacerujących wraz z prowadzącymi je gośćmi. Wchodzimy do lasu oraz spacerujemy po pobliskich uliczkach.

Uwaga, kilka bardzo ważnych informacji dla osób spacerujących wraz z dziećmi.

- Minimalny wiek dzieci uczestniczących w spacerze to 7 lat. Dlaczego? Ze względów bezpieczeństwa. Alpaki są łagodne ale z natury płochliwe. Pierwsza i ostatnia część naszego spaceru odbywa się wzdłuż krótkiego odcinka momentami ruchliwej ulicy. Poza tym w przestrzeni miejskiej jest dużo bodźców, na które zwierzęta mogą zareagować tzn. spłoszyć się, szarpnąć, popchnąć. Nie robią tego celowo. Tak działa instynkt. Rodzic ma więc pod swoją opieką alpakę i dziecko, bierze odpowiedzialność za jedno i drugie. Prowadząc spacery muszę brać pod uwagę kwestie bezpieczeństwa całej grupy, komfortu i przyjemności wszystkich współspacerujących, również zwierząt. Dlatego w naszych warunkach przyjmuję na spacery dzieci bardziej samodzielne, współpracujące, zainteresowane spacerem na równi z rodzicami.

- Dzieci poniżej 13 roku życia prowadzą alpakę pod opieką osoby pełnoletniej. 

- Młodzież od 13 - 18 lat może prowadzić alpakę samodzielnie jednak w spotkaniu musi uczsestniczyć opiekun pełnoletni. 

- Pod opieką 1 osoby dorosłej może być 1 dziecko w wieku 7-13 lat. 

- Za Uczestnika spaceru uznajemy również osobę, która tylko towarzyszy, nie prowadzi alpaki.

Spotkanie potrwa ok. 60 min, w tym spacer ok. 30-40 min. 

Sprawdź najbliższe terminy i zarezerwuj spotkanie na dole strony.

 

Jeśli w chwili rozpoczęcia spotkania pogoda będzie deszczowa, zamiast spaceru zaproponuję Wizytę u alpak. Alpaki szczerze nie lubią deszczu ani wiszącej w powietrzu wilgoci. Będę Państwu o tym opowiadać podczas naszego spotkania. 

W sprawie spotkań w innych terminach niż dostępnych przez system rezerwacji, wizyt grupowych lub odwiedzin alpak w placówkach, proszę o kontakt telefoniczny. 

Cennik

Wizyta u alpak:                     50 zł za uczestnika powyżej 3 roku życia*

Wieczorek z alpakami:        60 zł za uczestnika powyżej 3 roku życia*

Spacer z alpaką:                   90 zł za każdego uczestnika spaceru powyżej 13 roku życia**

* jedno dziecko do 3 roku życia pod opieką jednego dorosłego - bezpłatnie. Drugie i kolejne dziecko do 3 r. ż. pod opieką tego samego dorosłego podlega opłacie. 

Osoby niepełnoletnie uczestniczą w wizycie zawsze pod opieką min. jednak osoby pełnoletniej. 

** jedno dziecko do 13 roku życia pod opieką jednego dorosłego - bezpłatnie. Drugie i kolejne dziecko do 13 r. ż.  pod opieką tego samego  dorosłego podlega opłacie. 

Dzieci poniżej 13 roku życia na spacerze prowadzą alpakę pod opieką osoby pełnoletniej.  

 

Dokonanie rezerwacji oznacza zapoznanie się z powyższymi zasadami, ich zrozumienie i akceptację.

 
 

Spotkania z fajnymi alpakami

  • Dla singli, par i rodzin oraz wszystkich miłośników spacerowania po le...


    90 złotych polskich
  • Dla rodzin z małymi dziećmi i wszystkich miłośników alpak


    50 złotych polskich