Spotkania z alpakami

Termin spotkani należy zarezerwować przez stronę internetową. Nie przyjmujemy gości, którzy odwiedzają nas z zaskoczenia. 

Zanim przystąpicie Państwo do rezerwacji, uprzejmie prosimy o przeczytanie poniższych informacji. Ta prośba pojawia się nie bez powodu. Dbamy o jak najlepszą organizację spotkań, miłą atmosferę, komfort i bezpieczeństwo naszych gości a także o bezpieczeństwo i dobro naszych zwierząt. Chcemy również uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, że ktoś czegoś nie wiedział. Prosimy jedynie o minutę Państwa czasu na zapoznanie się z informacjami przed dokonaniem rezerwacji i przybyciem.

logo sama lapaka.png

Przybycie na spotkanie. 

Na spotkanie należy się wcześniej umówić. Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie na umówione spotkanie, spotkania zaczynamy punktualnie. Ze względu na bezpieczeństwo zwierząt, bramę na teren otwieramy kilka minut przed umówioną godziną spotkania. 

Parking

Parking dla gości na podwórku, wjazd przy przystanku autobusowym.

Nie mamy miejsca/poczekalni dla osób, które nie uczestniczą w spotkaniu. Osoby towarzyszące w ten sposób poprosimy o poczekanie w samochodzie na parkingu dla gości. 

Obuwie

Bez względu na rodzaj spotkania, zachęcamy do założenia obuwia adekwatnego do warunków atmosferycznych z uwzględnieniem pogody w poprzedzających dniach. Bywa dla niektórych gości zaskakujące, że na łące (ubolewamy, ale nie mamy trawników w stylu Wersalu), na chodniku, w lesie może być błoto, lód, śnieg, kurz, kałuże, itd. Może więc się zdarzyć, że buty się pobrudzą, zmoczą, w butach bez bieżnika może być ślisko a więc niebezpiecznie. Apelujemy więc o zdrowy rozsądek i pamiętanie o bezpieczeństwie swoim, zwierząt i współspacerujących :)

Spotkania

Wizyta u alpak - spotkanie odbywa się na naszym terenie. Ta forma spotkania jest rekomendowana dla rodzin z dziećmi do 6 roku życia lub starszymi, dla których jest to np. pierwsze spotkanie z alpakami.

Opowiemy o zwierzętach, ich naturze. Uczestnicy otrzymają pakiet alpaczych smakołyków.

Przez ok. 30 min będziecie przebywać na wybiegu w otoczeniu zwierząt, karmiąc je przysmakami i robiąc sobie z nimi zdjęcia.

Zwykle spotkania odbywają się na łące, jednak w deszczowe dni lub po intensywnych opadach deszczu, gdy na łące jest błoto, spotkania są przeniesione do wydzielonego miejsca w szklarni, osłoniętego od wiatru i deszczu, które zapewnia dużo światła.

>>Samodzielne sprawdzenie dostepnych terminów i szybka rezerwacja na dole strony>>

Wieczorna wizyta u alpak

- spotkanie odbywa się na naszym terenie. Spotkanie odbywa się najczęściej w dni powszednie, tuż przed wieczornym karmieniem alpak. Fajne spotkanie dla rodzin z dziećmi, które mogą aktywnie pomóc w wieczornym karmieniu alpak, dokładaniu siana i podglądaniu wieczornych rytuałów alpak. 

Przez 30 min będziecie przebywać na wybiegu w otoczeniu zwierząt, karmiąc je przysmakami i robiąc sobie z nimi zdjęcia, po czym wspólnie damy alpakom wieczorny posiłek i pozwolimy im zająć się swoimi sprawami. 

>>Samodzielne sprawdzenie dostepnych terminów i szybka rezerwacja na dole strony>>

Spacer z alpaką - rozpoczniemy od zapoznania się ze zwierzętami i opowiemy o zasadach bezpiecznego spacerowania. Opowiemy o zwierzętach, ich naturze. Uczestnicy otrzymają pakiet alpaczych smakołyków, będą mieli możliwość zapoznania się z Alpaką, z którą wkrótce wyruszą na spacer do lasu. Na spacer chodzimy grupą zwierząt spacerujących wraz z prowadzącymi je gośćmi. Wchodzimy do lasu oraz spacerujemy po pobliskich uliczkach. Rekomendowany minimalny wiek dzieci uczestniczących w spacerze to 6 -7 lat

Dzieci poniżej 13 roku życia prowadzą alpakę pod opieką osoby pełnoletniej. 

Młodzież od 13 - 18 lat prowadzi alpakę samodzielnie, jednak w Spacerze musi uczestniczyć również osoba pełnoletnia. 

Spotkanie potrwa ok. 45 minut.

>>Samodzielne sprawdzenie dostepnych terminów i szybka rezerwacja na dole strony>>

Jeśli w chwili rozpoczęcia spotkania pogoda będzie deszczowa, zamiast spaceru zaproponuję Wizytę u alpak. Alpaki szczerze nie lubią deszczu ani wiszącej w powietrzu wilgoci. Będę Państwu o tym opowiadać podczas naszego spotkania. 

Dlaczego na spacery przyjmujemy rodziny z dziećmi od 6-7 roku życia?

Ze względów bezpieczeństwa. Alpaki są łagodne ale niezwykle płochliwe. Część naszego spaceru odbywa się wzdłuż ulicy, w przestrzeni miejskiej jest dużo bodźców, które mogą je spłoszyć. Rodzic ma pod swoją opieką alpakę i dziecko. Prowadząc spacery muszę brać pod uwagę kwestie bezpieczeństwa całej grupy, komfortu i przyjemności wszystkich współspacerujących, również zwierząt. Dlatego w naszych warunkach przujmuję na spacery dzieci nieco większe, współpracujące, zainteresowane spacerem na równi z rodzicami.

W sprawie spotkań w innych terminach niż dostępnych przez system rezerwacji, wizyt grupowych lub odwiedzin alpak w placówkach, proszę o kontakt telefoniczny. 

Cennik

Wizyta u alpak:                     40 zł za uczestnika powyżej 3 roku życia*

Wieczorna wizyta u alpak:  50 zł za uczestnika powyżej 3 roku życia*

Spacer z alpaką:                   80 zł za każdego uczestnika spaceru powyżej 13 roku życia**

* jedno dziecko do 3 roku życia pod opieką jednego dorosłego - bezpłatnie. Drugie i kolejne dziecko pod opieką tego samego  dorosłego podlega opłacie. 

Dzieci poniżej 3 roku życia uczestniczą w wizycie zawsze pod opieką min. jednej osoby pełnoletniej.

** jedno dziecko do 13 roku życia pod opieką jednego dorosłego - bezpłatnie. Drugie i kolejne dziecko pod opieką tego samego  dorosłego podlega opłacie. Dzieci poniżej 13 roku życia na spacerze prowadzą alpakę pod opieką osoby pełnoletniej.  

Płatność

Płatność tylko gotówką. Będziemy wdzięczni za przygotowanie odliczonej kwoty. 

 

Toaleta

Brak toalety dla gości.

 

Odwołanie Spotkania z naszej strony, m.in.:

- rezerwujemy sobie możliwość odwołania Spaceru z alpakami w przypadku uciążliwej dla zwierząt pogody (deszcz, wiatr, upał). Jeśli załamanie pogody nastąpi już w momencie spotkania, zamiennie zaproponujemy Państwu Wizytę u Alpak, 

Zastrzegamy sobie możliwość odmówienia spaceru uczestnikowi, którego nieodpowiednie, lekceważące lub agresywne zachowanie zagraża bezpieczeństwu zwierząt i innych gości lub wpływa na komfort spotkania. 

 

Odwołanie Spotkania przez Państwa. Prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o rezygnacji ze spotkania. 

W przypadku odwołania rezerwacji w terminie krótszym niż 48 godzin przed datą spotkania przy dokonywaniu kolejnej rezerwacji poprosimy o wcześniejsze uregulowanie należności przelewem. Jej uregulowanie będzie warunkiem rezerwacji. a jej zwrot nastąpi, gdy anulowanie kolejnego spotkania zostanie zrobione z wyprzedzeniem min. 48 godz przed terminem spotkania. W przypadku niestawienia się na spotkaniu bez odwołania, rezerwujemy sobie prawo do nieprzyjęcia "szanownego kliena" na kolejne spotkania.

 

Dokonanie rezerwacji oznacza zapoznanie się z powyższymi zasadami, ich zrozumienie i akceptację.

Spotkania z fajnymi alpakami

  • Dla singli, par i rodzin oraz wszystkich miłośników spacerowania


    80 złotych polskich
  • Dla rodzin z małymi dziećmi i wszystkich miłośników alpak


    40 złotych polskich
  • Tylko Wy i alpaki (no i ja). 30 min. tulenia i wieczorne karmienie


    50 złotych polskich